لیپوفیس

چرا چاقی در ناحیه صورت و گردن نامطلوب است؟ 

تجمع چربی اضافه در ناحیه صورت و گردن یا همان چاقی صورت، علاوه بر اختلالات زیبایی می تواند مسبب برخی عوارض مانند خروپف کردن و یا دیسک گردن شود. تجمع بیش از حد چربی در ناحیه زیر جلدی، می تواند باعث اختلال در روند کلاژن سازی و همچنین ایجاد پیری زودرس پوست شود. به همین علت است که کسانی که در ناحیه صورت و غبغب بیش از حد چربی دارند، معمولاً مسن تر از هم سن و سالان خود به نظر می‌آیند. چاقی ناحیه صورت و گردن باعث می گردد دیگر اجزای صورت مانند چشم‌ها و لب‌ها معمولاً نمود کمتری پیدا کند، به اصطلاح عامیانه در صورت های چاق، زیبایی چشم و ابرو کمتر به چشم می‌آید.در برخی از افراد، خصوصاً برخی نژادهای آسیایی مانند افغانها و در کشور خودمان در استان خراسان، تجمع چربی در صورت بیشتر از بدن است.به همین علت عدم تعادل سایز صورت و بدن در این افراد را شاهد هستیم.

لیپوفیس

 

لیپوفیکس چیست و چگونه عمل می کند؟

 به عمل تخلیه چربی زائد صورت و غبغب لیپو فیس گفته می‌شود. در این جراحی سرپایی دو ساعته، که تحت بی حسی موضعی و بدون بیهوشی انجام می گیرد، چربی های مفید صورت در نواحی که ستون صورت به حساب می‌آیند حفظ شده و چربی‌های زائد صورت حذف می گردد. نتیجه این جراحی لاغری موضعی در ناحیه صورت و غبغب می باشد.علاوه بر لاغری موضعی، حذف چربی های مازاد در ناحیه صورت و غبغب باعث اصلاح فرم طبیعی صورت می گردد.امروزه دغدغه بسیاری از افراد اصلاح فرم صورت به صورت دائمی می باشد. تزریقات زیبایی مانند تزریق فیلر و چربی نیز می‌تواند سبب اصلاح فرم صورت شود؛ با این تفاوت که اولا معمولاً ماندگاری پایینی دارند و دوما برای صورت هایی که پر و چاق هستند مناسب نیستند. لیپوفیس یکی از بهترین روش های کانتورینگ و فرم دهی طبیعی و ماندگار صورت است.

 

لیپوفیس چیست

لیپوفیس چگونه انجام میشود؟

لیپوفیس شامل دو مرحله مجزا است. در طی لیپوفیس بخشی از چربی زائد از ناحیه زیر جلدی و بخش دیگر از چربی عمقی یا چربی بین عضلات حذف میشود. پزشک معالج شما تنها مجاز است چربی زیرجلدی را از ناحیه جدا کند که بدون عارضه باشد و برای آن ناحیه امکان بستن گن وجود داشته باشد. تا علاوه بر حفظ زیبایی به سلامتی شما لطمه وارد نشود و همچنین با بستن گن این امکان را برای پوست مهیا نماید که پس از تخلیه چربی شل و آویزان نگردد. در عمل لیپو فیس تخلیه چربی زیر جلدی در ناحیه غبغب، زیر زاویه فکی، زیر چانه تا اولین چین گردنی انجام میشود. (به مقاله ی غبغب رجوع شود)

نقش دوم لیپوفیس شامل تخلیه چربی از بین عضلات می باشد. این بخش موجب لاغری صورت در ناحیه زیر گونه یا به اصطلاح لپ می گردد.به  علت اینکه چربی صورت در ناحیه زیر جلدی بسیار حساس است و همچنین برای تغذیه پوست صورت لازم میباشد ،اجازه برداشت چربی صورت در ناحیه زیرجلدی در صورت را  نداریم و به همین علت برای لاغری صورت در ناحیه لپ ناچار به برداشتن چربی از نواحی عمقی مانند چربی مازاد در ناحیه بین عضلات جونده هستیم. (به مقاله ی بوکال رجوع شود.)

 

لیپوفیس چگونه انجام میشود

مزیت‌های لیپو فیس چست؟

اولین مزیت لیپوفیس لاغری موضعی صورت آن هم به طور غیر قابل بازگشت است. تخلیه ی چربی در لیپوفیس بدون  آسیب به چربی های مفید انجام می گیرد.  

ایجاد کانتورینگ طبیعی و کمک به اصلاح فرم صورت برای افرادی که صورت پری دارند و کاندید مناسب تزریق فیلر نیستند.

لیپوفیس یک جراحی کوتاه و جزو جراحی های نیمه تهاجمی به حساب می آید که نیاز به بستری و محدودیت فعالیتی ندارد

معایب لیپو فیس چیست؟

لیپوفیس مانند هر جراحی دیگر نیازمند صبوری و رعایت مراقبت های بعد از عمل می باشد. ممکن است کبودی،تورم و یا سفتی های موقت و گذرا در محل عمل ایجاد شود؛ که در صورت رعایت مو به مو مراقبت های بعد و گذشتن زمان موارد فوق مرتفع می گردد. قبل از انجام جراحی لیپو فیس باید بدانیم برای گرفتن بهترین نتیجه باید به پوست خود زمان بدهیم تا آرام آرام روند ترمیم را سپری نماید.

مراقبت های بعد از لیپو فیس چیست؟

همانطور که ذکر شد،لبپوفیس شامل دو مرحله تخلیه چربی ناحیه لپ و یا بوکال فت و تخلیه چربی ناحیه غبغب و زیر زاویه فک می باشد. برای جلوگیری از احتمال عفونت رعایت بهداشت فردی استفاده مکرر از دهانشویه و مسواک و آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده مهمترین اصل در مورد مراقبت های بعد از لیپوفیس می باشد. بستن گن و یا بانداژ فشاری مناسب نیز جزو مواردی است که به جمع شدن پوست و کوتاه شدن روند بهبود پوست کمک می نماید. استفاده از کمپرس گرم و ماساژ با افزایش خون رسانی به منطقه دستگاه شده نیز، سرعت طبیعی شدن قوام پوست را بالا میبرد.

سئوالات متداول

آمبولی بعد از عمل لیپوساکشن  به دو دسته آمبولی چربی و آمبولی لخته تقسیم می شود. با توجه به اینکه در عمل لیپو فیس حجم چربی برداشته شده بسیار محدود است و از طرفی خونرسانی ناحیه هدف بسیار غنی است احتمال آمبولی چربی و لخته تقریباً صفر میباشد.

تورم اولیه که به علت جراحی و جداسازی چربی اتفاق می‌افتد، در افراد سالم در چیزی حدود یک هفته تا ۱۰ روز به طور کامل رفع می گردد.

روند ترمیم و ریکاوری پوست در افراد مختلف متفاوت است و متاسفانه هیچ راه تشخیصی برای تعیین سرعت بهبود و ترمیم بدن افراد مختلف وجود ندارد. میانگین افراد نیازمند یک دوره چند ماه هستند تا قوام پوست کاملا نرمال گردیده و به نتیجه نهایی برسد.گرچه که این زمان در افراد سالم با سن کمتر از ٣۵ سال بسیار  پایین تر است

شما می‌توانید با مراجعه به بخش نوبت دهی، وقت مشاوره بصورت حضوری و یا غیرحضوری دریافت کرده و پس از کسب مشاوره و توضیحات، برنامه درمانی خود را آغاز نمایید.