نانوفت (Nanofat) و میکروفت (Microfat)

نانوفت (Nanofat) و میکروفت (Microfat) چیست؟

نانوفت به حالتی از چربی فرآوری شده گفته می‌شود، به گونه‌ای که این چربی سرشار از سلول‌های موردنیاز برای جوان‌سازی و ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده بدن باشد .

برای تولید نانوفت ابتدا مقدار مناسبی از چربی‌های پشت پا یا شکم برداشته شده، سپس با فیلتر‌های مخصوصی چربی به اجزای بسیار ریزی خرد می‌شود. نتیجه‌ی آن تولید منبعی غنی از سلول‌های بنیادی، سلول‌های اندوتلیال، گرانولوسیت‌ها، ماکروفاژ‌ها و مونوسیت‌ها است. به علت خرد شدن و شکستن سلول‌های چربی (ادیپوسیت) نمی‌توان از نانوفت به عنوان در کننده استفاده نمود و نقش اصلی آن در موارد زیر است .

نانوفت منبع غنی‌ای از سلول‌های بنیادی است، به همین جهت نقش آن در جوان‌سازی و ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده ثابت شده است. سلول‌های بنیادی به‌گونه‌ای از سلول‌ها گفته می‌شود که هنوز به هیچ رده‌ی سلولی‌ای تبدیل نشده‌اند و با تغییر شکل می‌توانند به انواع مختلفی از سلول‌ها مبدل گردند. به‌علاوه سلول‌های بنیادی می‌توانند، با تقسیم شدن، سلول‌های بنیادی بی‌شماری تولید کنند. از این رو پس از آماده‌سازی نانوفت می‌توان آن را در بافت‌هایی که قصد جوان‌سازی آن‌ها را داریم توسط سوزن‌های ظریفی تزریق نماییم. افزایش طراوت و شادابی پوست، کاهش چین و چروک‌های سطحی، کاهش افتادگی پوست از جمله فواید تزریق نانوفت در پوست ناحیه صورت، دکلته، دست، ژنیتالیا و غیره است.

نانوفت (Nanofat)

نانوفت یکی از مؤثرترین روش‌ها برای تحریک کلاژن سازی

به علت بالا بودن درصد سایر سلول‌های مفید بدن از قبیل ماکروفاژ ها، گرانولوسیت ها، اندوتلین و منوسیت، نانوفت به عنوان یکی از موثرترین روش‌ها برای تحریک کلاژن سازی، رفع چین و چروک، افزایش قوام پوست در نظر گرفته می‌شود.

میکروفت خواصی مشابه با نانوفت دارد با این تفاوت که در میکروفت ذرات، سایز به نسبت بزرگ‌تری دارند. پس علاوه بر خواص بالا تا حدی نیز از قدرت پرکنندگی برخوردار است. به همین جهت از ترکیب این دو درمان می‌توان برای حجم رسانی مناطقی که ظرفیت پایینی دارند مانند زیر چشم‌ها، اسکار آکنه‌ی گودرفته، خط اندوه، خط اخم و… استفاده نمود.

با توجه به اینکه نانوفت و میکروفت از بافت بدن خود فرد نشات گرفته‌اند، می‌توان ادعا نمود تقریباً هیچ اثر مضری برای بدن ندارند.محدودیت های تزریق نانوفت و میکروفت

محدودیت‌های تزریق نانوفت و میکروفت

از معدود عللی که استفاده از نانوفت و میکروفت را در زیبایی و جوان‌سازی محدود کرده است، رقابت نمونه‌های جوان ساز آماده و کارخانه‌ای است. تزریق نانوفت و میکروفت مانند تزریق چربی، برای اثربخشی بهتر و بالاتر نیاز به تکرار ٢ الی ٣ ماه بعد دارد. 

تزریق نانوفت

 

سئوالات متداول

در تهیه نانوفت و میکروفت، به علت فیلتر شدن سلولهای چربی، سایر سلول ها بسیار ریز هستند. این سلول های ریز قدرت پرکنندگی ندارند؛ پس نمی توان از آنها برای شکل دهی و یا حجم دهی به گونه و یا سایر نواحی صورت استفاده نمود. تزریق نانوفت و میکروفت در کل صورت، با توجه به مقدار فراوان سلولهای بنیادی جز بهترین ترکیبات برای جوانسازی می باشد. تزریق نانوفت و میکروفت باعث می شود در کل صورت حجم دهی طبیعی و همچنین آبرسانی و شفافیت پوست را شاهد باشیم.
 باید بدانید، هیچ یک از روش هایی که توسط پزشکان انجام می شود به دیگری ارجحیت ندارد. هر یک از روش هایی که امروزه در علم زیبا سازی استفاده می شود، مزایا و محدودیت های خود را دارد و پزشک شما با توجه به شرایط بالینی و توقع شما باید بهترین روش را برای شما انتخاب نماید.
 تهیه و تزریق نانوفت و میکروفت جزو پروسیجر های زیبایی نیمه تهاجمی محسوب شود. در این روش بافت چربی با سوراخ کوچکی خارج شده و پس از آماده سازی با سوزن های بسیار ظریفی به ناحیه هدف تزریق می گردد. مراقبتهای بعد از تزریق نانوفت و میکروفت با مراقبت های بعد از تزریق چربی یکسان است.( مراجعه شود به سوالات رایج در مقاله تزریق چربی)

شما می‌توانید با مراجعه به بخش نوبت دهی، وقت مشاوره بصورت حضوری و یا غیرحضوری دریافت کرده و پس از کسب مشاوره و توضیحات، برنامه درمانی خود را آغاز نمایید.