0 تا 100 زاویه سازی صورت و کانتورینگ

همه چیز در مورد زاویه سازی و کانتورینگ صورت face filler

امروزه داشتن صورت های زاویه دار گونه های برجسته و زاویه فکی بلد (Bold) و واضح برای بسیاری از افراد بسیار مطلوب در نظر گرفته می شود. بهترین نتیجه از زاویه سازی صورت زمانی حاصل می گردد که توسط پزشک متبحر و بهره‌گیری از بهترین مواد اولیه انجام گیرد. در کلینیک زیبایی دکتر سبا نوروزی از جدید ترین متدها و بهترین متریال برای داشتن صورت های زیبا و زاویه دار استفاده می گردد. با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم.

زاویه سازی صورت fillers face

کانتورینگ صورت (Face Contouring) به چه معناست؟

کانتورینگ صورت به معنای متعادل سازی صورت میباشد. این اصطلاح از آنجایی مورد استفاده قرار گرفته است که معیار های زیبایی در دنیای امروز تغییرات فراوانی داشته است. امروز داشتن صورت گرد، گونه های یک دست و بدون انحنا نامطلوب و داشتن سایه و روشن و انحناهای ظریف برای صورت بسیار مطلوب در نظر گرفته می‌شود. کانتورینگ صورت به به معنای ایجاد این سایه روشن هاست این سایه روشن را می توان توسط آرایش و گریم و همچنین توسط برخی از تزریقات زیبایی ایجاد کرد.

کانتورینگ صورتFace Contouring

کانتورینگ ای که توسط مواد آرایشی ایجاد شده تنها چند تنها چند ساعت محدود دوام دارد و معمولاً با پاک کردن صورت از بین میرود؛ اما کانتورینگی که توسط تزریقات زیبایی ایجاد می شود به مراتب ماندگار تر و طبیعی تر هستند.

روش های مورد استفاده در زاویه سازی و کانتورینگ صورت

برای داشتن صورت کانتور شده و زاویه دار باید بدانیم صورت فرد نیازمند ایجاد چه تغییراتی می باشد. برای صورت های بسیار گرد و پر، با تزریق فیلرها و ژل می‌توانیم کانتورینگ ایجاد بکنیم، اما به طور همزمان باعث بزرگ تر و حجیم تر شدن صورت نیز می شویم. بر این اساس برای ایجاد کانتورینگ در صورت های گرد که چربی اضافه فراوانی دارند به جای بزرگتر کردن قسمتهای مختلف صورت از حذف چربی های زاید در نواحی نامطلوب استفاده می نماییم. به عمل رفع چربی های زاید صورت برای داشتن صورت لاغر تر و کانتور شده، لیپوفیس می گوییم. 

برعکس برای صورت های لاغر و کشیده که نیاز دارند علاوه بر ایجاد سایه و روشن و انحنا ،نمای پر تر و حجیم تری پیدا کنند، می توان در نواحی گود رفته و لاغر می توان از تزریق فیلر و ژل استفاده نمایید

کانتورینگ صورت

زاویه سازی صورت یا کانتور با فیلر

برای صورت های لاغر که علاوه بر فرم دهی نیازمند افزایش حجم در برخی نقاط صورت نیز هستند، از کانتورینگ صورت با فیلر استفاده می نماییم. کانتورینگ صورت با فیلر معمولاً در یک جلسه یک ساعته تحت بی حسی موضعی با پمادهای بی حسی انجام می گردد. در این جلسه درمانی فیلر در نقاطی که تمایل به افزایش حجم و یا اصلاح فرم آن را داریم تزریق می نماییم. معمولاً برای داشتن یک صورت کانتور شده نیازمند تزریق فیلر در نواحی مختلف صورت از جمله گونه‌ها، شقیقه، چانه و خط زاویه فکی می‌باشیم. گرچه همه افراد نیازمند تزریق در تمامی نقاط بالا نیستند.
تفاوت کانتورینگ یا زاویه سازی در آقایان و خانم ها همانطور که می دانید معیار های زیبایی در صورت آقایون و خانمها بسیار متفاوت هستند. از این رو برای داشتن صورت با زوایای زیبا و کانتور شده در آقایان و خانم ها روش های تزریق متفاوت میباشد.

زاویه سازی صورت یا کانتور با فیلر

معیار های زیبایی در آقایون شامل موارد زیر می باشد:

• چانه بارز مستطیلی شکل
• زاویه فکی خطی با زاویه نود درجه
• گونه ها موازی با لبه تحتانی زاویه فکی بدون برجستگی و قوس

معیار های زیبایی در خانم ها شامل موارد زیر می باشد:

• چانه بارز مستطیلی شکل
• زاویه فکی خطی با زاویه نود درجه
• گونه ها موازی با لبه تحتانی زاویه فکی بدون برجستگی و قوس

در کل برای رعایت اصول صحیح زاویه سازی در آقایان به دنبال اشکال خطی و زوایای تیز و در خانمها به دنبال اشکال کروی با زوایا و شیب ملایم هستیم.

 

کانتورینگ صورت با فیلر در چه افرادی استفاده می شود؟

برای افرادی که صورت های لاغردارند، یا افرادی که نیازمند اصلاح حجم و فرم صورت هستند، می توان از تزریق فیلر در نواحی استراتژیک برای اصلاح فرم  همچنین حجم رسانی مناسب استفاده نمود.

کانتورینگ یا زاویه سازی با تزریق فیلر معمولا با بی حسی موضعی به صورت پمادهای مالشی حاوی لیدوکایین روی سطح پوست انجام می گیرد. برای داشتن کمترین میزان غیرقرینگی بسته به صلاحدید پزشک مراجعه کنندگان می توانند پس از گذشت یک دوره سه هفته ای، برای بررسی مجدد و در صورت لزوم ترمیم و یا ماساژ ناحیه تزریق شده به پزشک خود مراجعه نمایید. 

نقاط تزریق فیلر برای زاویه سازی و کانتورینگ

در آقایانی که متقاضی کانتورینگ یا زاویه سازی صورت هستند، تزریق در ناحیه چانه و زاویه فک انجام می گیرد. برای داشتن صورت کانتور شده و زیبا در آقایان تمایل به تزریق در نواحی تحتانی صورت بیشتر از نواحی میانی و فوقانی است. گرچه در صورتی که فرد متقاضی کانتورینگ دچار تحلیل رفتگی در ناحیه میانی صورت و یا گونه ها باشد می‌توان در این نواحی هم تزریق های مختصری را در جهت بهبود حجم گونه ها انجام داد.

نقاط تزریق فیلر برای زاویه سازی و کانتورینگ

هدف از تزریق فیلر در گونه آقایان ایجاد گونه های بلد و بزرگ نیست؛ بلکه هدف جبران بافت چربی از دست رفته بر اثر کاهش وزن و افزایش سن و ایجاد لیفت نسبی پوست می باشد.

برعکس در کانتورینگ و زاویه سازی صورت در خانم ها تمرکز در قسمت میانی صورت بیشتر از قسمت تحتانی میباشد. برای داشتن صورت زیبا و زاویه دار در خانم ها در نواحی از قبیل گونه ها، شقیقه و چانه انجام می گردد. در صورتی که خط زاویه فکی از شیب مناسب برخوردار نباشد برای تقویت فرم زاویه فکی میتوان تزریق فیلر را در آن نواحی نیز انجام داد.

مزایا و معایب زاویه سازی و کانتورینگ با فیلر چیست؟

مزایای زاویه سازی با فیلر

  • داشتن زوایای طبیعی و سایه روشن مناسب جوانسازی و لیفت نسبی پوست صورت
  • اصلاح اختلالات ژنتیکی و آناتومیکی مانند عدم رشد کافی چانه، زاویه فکی استخوان یا گونه
  • رفع کشیدگی و لاغری بیش از حد صورت

معایب زاویه سازی با فیلر

زاویه سازی با انواع فیلر با توجه به موقتی بودن ماده تزریق شده ماندگاری موقت دارد. با توجه به نوع و غلظت ماده تزریقی این ماندگاری می‌تواند از چند ماه تا چند سال متفاوت باشد. البته با تکرار تزریق فیلر و با تحریک کلاژن سازی و ساخت سلول های جدید می توان هر بار با تزریق مجدد این ماندگاری را طولانی تر نمود.

چه کسانی کاندید مناسبی برای زاویه سازی و کانتورینگ صورت با فیلر هستند؟

افراد بالای ۱۸ سال که توقع واقع گرایانه ای از تزریق فیلر دارند، میتوانند برای تقویت زوایای صورت و کانتورینگ از تزریق فیلر استفاده نمود. تزریق فیلر به جهت کانتورینگ برای افرادی که باردار هستند و افرادی که سابقه حساسیت به انواع فیلرهای هیالورونیک اسیدی را دارد ممنوع می باشد. در افرادی که سابقه بیماری مزمن و یا خود ایمنی دارند، بایستی قبل از مراجعه به پزشک زیبایی درباره تزریق  فیلر با پزشک معالج خود باید مشورت نموده  و اجازه از پزشک اخذ گردد.

سئوالات متداول

هزینه ی زاویه سازی صورت یا کانتورینگ با فیلر، با توجه به نوع ماده مصرفی و حجم مصرفی متفاوت می باشد. برای داشتن زاویه سازی مناسب استفاده از فیلر با پارتیکل های درشت و حجیم و ماندگاری های بالاتر ارجح میباشد.

زاویه سازی صورت با فیلر جز اقدامات درمانی نیمه تهاجمی و با ریسک بسیار پایین باشد. امروزه با توجه به وجود مواد مصرفی استاندارد و کاملاً سازگار با بدن احتمال عوارض بعد از تزریق فیلر بسیار پایین‌تر آمده است. عوارضی از قبیل کبودی و تورم در پوست‌های بسیار حساس ممکن است اتفاق بیفتد که در طی چند روز به طور خود به خود بدون اقدام درمانی خاص برطرف می‌شود و  نباید ذهن مراجعه کنندگان را به خود درگیر نماید.

کسانی که خواستار زاویه سازی صورت با فیلر هستند باید بدانند که در همه ی صورتها درجاتی از غیرفرینگی به صورت طبیعی مشهود می باشد. در نتیجه بعد از تزریق فیلر نمی‌توان قرینگی ۱۰۰ درصدی را ایجاد نمود. میزان قرینگی ۱۰ الی ۱۵ درصد در صورت ها قابل قبول می‌باشد و نیازمند اقدام درمانی خاصی نیست. در صورتی که  سه هفته بعد از تزریق فیلر میزان غیرقرینگی بالاتر از درصد ذکر شده در بالا باشد، پزشک معالج می‌تواند با تزریق فیلر و یا ماساژ در نواحی خاص این میزان را کاهش دهد.

معمولاً زاویه سازی با فیلر در طی یک جلسه یک ساعته در محیط پاکیزه انجام می‌گیرد. بعد از انجام، پزشک معالج در نواحی که به دنبال ورود سوزن دچار التهاب مختصر شده‌اند را با پماد آنتی‌بیوتیکی استریل می نماید. عدم شستشوی ناحیه تزریق شده، عدم مصرف دخانیات و الکل برای مدت ۲۴ ساعت بعد از تزریق برای همه افراد ضروری می باشد. عدم دستکاری و ماساژ و ضربه طی دو هفته اول باعث حفظ شکل زیبا بعد از زاویه سازی میباشد.