هایفو تراپی

همه چیز در خصوص هایفو یا هایفوتراپی

هایفوتراپی (HIFU Therapy) روش مدرن و غیر تهاجمی برای جوانسازی و افزایش استحکام پوست است.
هایفوتراپی یا به اختصار هایفو (HIFU) یکی از مدرن ترین و بی خطر ترین دستگاه های حوزه جوانسازی محسوب می شود. از مهمترین اثرات هایفوتراپی می‌توان به افزایش استحکام پوست و جوانسازی آن اشاره کرد. مزیت دستگاه هایفوتراپی یا هایفو کم تهاجمی و کم درد بودن آن است. دستگاه هایفوتراوی می‌تواند سبب تحریک کلاژن‌سازی و لیفت طبیعی پوست گردد.

هایفو تراپی (HIFU Therapy)

ما در مرکز پوست و زیبایی دکتر سبا نوروزی با استفاده از جدیدترین دستگاههای روز دنیا جوانسازی غیر تهاجمی و بدون درد را برایتان به ارمغان آورده ایم.

 

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی یا هایفو به گروهی از دستگاه‌های جوانساز گفته می‌شود که می‌تواند از خود امواج التراسونیک را متساعد کنند. امواج التراسونیک صادره از دستگاه هایفوتراپی بعد از تابیده شدن به پوست، از طرفی باعث تحریک کلاژن سازی شده و از طرف دیگر سبب افزایش انقباض در فاسیای عضلات سطحی صورت می گردد. افزایش کلاژن سازی به مرور زمان سبب افزایش استحکام پوست و افزایش تن عضلات در فاسیای صورت سبب لیفت خفیف ولی طبیعی و عالی پوست می‌گردد.

دستگاه هایفوتراپی چگونه عمل می‌کند؟
همانطور که قبل‌تر اشاره شد، دستگاه هایفوتراپی می‌تواند از خود اشعه التراسونیک را متساعد نماید. این اشعه توسط دومین لایه پوست یا همان لایه اصلی درم جذب می‌گردد. اشعه صادر شده از دستگاه هایفوتراپی در لایه سطحی پوست تنها گرمای مختصری تولید می‌کند، اما همین اشعه به علت کانونی شدن در لایه دوم پوست باعث افزایش دمای این لایه تا ۷۰ درجه می‌گردد. حرارت تولید شده توسط دستگاه هایفو باعث منعقد شدن کلاژن و تحریک تولید کلاژن‌های جدید می‌گردد. لازم لازم است بدانید الیاف کلاژن اسکلت بندی پوست را تشکیل داده و افزایش تولید کلاژن این اسکلت بندی را پایدارتر و پوست را جوان‌تر می‌کند.

اثر بخشی دستگاه هایفو چگونه است؟

برای توضیح در خصوص اثربخشی دستگاه هایفو باید به نحوه عملکرد آن اشاره نمود. دستگاه هایفو دو تاثیر کلی روی پوست دارد:
1- هایفو با اثرگذاری روی لایه درم سبب تحریک تولید کلاژن و الاستین می‌گردد. تحریک تولید کلاژن و الاستین سبب بهبود چین و چروک های سطحی، بسته شدن منافذ بزرگ، بهبود قوام پوست و رفع ناهمواری های سطح پوست می شود. برای مشاهده این تأثیر منحصر به ‌فرد هایفوتراپی باید ۲ الی ۶ ماه بعد از انجام هایفو صبوری کنیم.
2- با اثرگذاری بر لایه یا سیستم عضلات سطحی پوست یا SMAS ، سبب افزایش تن عضلانی در این ناحیه و در نتیجه احساس کشیدگی پوست و لیفت بسیار طبیعی می‌گردد. این نتیجه معمولاً بلافاصله بعد از انجام هایفو تا حدودی قابل رویت می‌باشد.
لازم به ذکر است دستگاه هایفو با ایجاد حرارت در ناحیه درم عمقی می‌تواند تا حد مختصری سبب کاهش حجم سلول‌های چربی و فشرده شدن چربی‌ها گردد.

اثر بخشی دستگاه هایفو

هایفوتراپی برای چه نواحی قابل انجام می‌باشد؟

از آنجایی که هایفوتراپی یکی از بی‌خطرترین دستگاه‌های حوزه زیبایی است؛ می‌توان از آن برای افزایش قوام و کیفیت پوست در موارد زیر استفاده نمود:
– غبغب و گردن (سبب افزایش جوانسازی و لیفت طبیعی پوست در افرادی می‌شود که دچار افتادگی پوست در این ناحیه شدند)
– زاویه فکی (سبب کاهش سگینگ sagging یا افتگی پوست روی زاویه فکی می‌شود.)
– افتادگی ابرو و پلک
– خطوط پنجه کلاغی که با بوتاکس درمان نشدند
– رفع افتادگی پوست ناشی از لاغری‌های مفرط
– جوانسازی واژن (خصوصاً در افرادی که سابقه زایمان طبیعی داشتند)

چه کسانی کاندید مناسبی برای هایفوتراپی هستند؟

افراد بالای ۲۵ سال که به علت کاهش کلاژن سازی، یا گذر سن دچار شلی در ناحیه پوست شدند، اما تمایل به لیفت جراحی ندارند می‌توانند از دستگاه هایفوتراپی استفاده نمایند.کاندید دستگاه هایفوتراپی باید بداند نتیجه ی حاصله از این دستگاه نیازمند گذر زمان و صبوری می‌باشد. هایفوتراپی نسبت به جراحی نتایج طبیعی‌تر ولی بدون عارضه ای دارد.

افراد مناسب برای هایفوتراپی

انجام هایفوتراپی برای چه افرادی ممنوع است؟

• خانم‌های باردار
• افرادی که استند قلبی دارند
• افرادی که پروتز فلزی در صورت دارند
• بیماران مبتلا به تشنج و صرع
• افرادی که دچار عفونت ویروسی یا باکتریال فعال در ناحیه مورد نظر برای انجام هایفو هستند.

مزایای جوانسازی با هایفو نسبت به سایر روشهای جوانسازی چیست؟

• بی درد بودن
• غیر تهاجمی بودن
• بی‌خطر و ایمن بودن
• عدم نیاز به مراقبت بعد و نقاهت

در آخر باید بدانید معمولاً دستگاه هایفوتراپی با فاصله شش ماه تا یک سال انجام می شود و می تواند تا مدت طولانی سرعت افزایش کلاژن سازی گردد.

دستگاه هایفوتراپی که در مرکز پوست و زیبایی دکتر سبا نوروزی

دستگاه هایفوتراپی که در مرکز پوست و زیبایی دکتر سبا نوروزی مورد استفاده قرار می‌گیرد، یکی از جدیدترین و به روزترین دستگاه‌های حوزه زیبایی به حساب می‌آید. این دستگاه با سری منحصر به فرد و با انتخاب عمق نفوذ، برای انواع تایپ های پوستی و در تمامی گروه های سنی قابل استفاده می باشد.

سئوالات متداول هایفوتراپی

امروزه دستگاه هایفوتراپی متفاوتی در حوزه زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هزینه درمانی ناشی از انجام هایفوتراپی بسته به نوع دستگاه، ناحیه مورد نظر و حجم مورد دستکاری از فردی به فرد دیگر متفاوت است.
آیا بعد از انجام ژل یا بوتاکس می‌توانم هایفو کنم ؟
به علت اثر حرارتی ناشی از انجام هایفوتراپی، میزان متابولیسم پوست در ناحیه‌ای که هایفو شده برای مدت کوتاهی بالاتر از سایر نواحی می‌شود؛ همین افزایش خون‌رسانی می‌تواند باعث کاهش ماندگاری ژل یا بوتاکس گردد.بنابراین برای داشتن ماندگاری مناسب بهتر است ابتدا هایفو را انجام داده و بعد اقدام به انجام بوتاکس و ژل نمایید.

به علت اثر حرارتی ناشی از انجام هایفوتراپی، میزان متابولیسم پوست در ناحیه‌ای که هایفو شده برای مدت کوتاهی بالاتر از سایر نواحی می‌شود؛ همین افزایش خون‌رسانی می‌تواند باعث کاهش ماندگاری ژل یا بوتاکس گردد.بنابراین برای داشتن ماندگاری مناسب بهتر است ابتدا هایفو را انجام داده و بعد اقدام به انجام بوتاکس و ژل نمایید.

عدم شستشوی ناحیه دستکاری شده برای ۲۴ ساعت ،استفاده مکرر ضد آفتاب،مصرف مکمل‌های حاوی کلاژن و ویتامین c و همچنین رعایت دقیق مراقبت‌های پوستی طبق روتین پوستی ،سبب افزایش اثربخشی دستگاه هایفو می‌شود.