لیزر موهای زائد چیست و هر آنچه که باید بدانید

لیزر موهای زائد امروزه از پرطرفدارترین روشهای رفع مو های ناخواسته ی بدن محصوب می شود، که با پیشرفت علم و تکنولوژی، روش های قدیمی و موقتی رفع موهای زائد دیگر قابل استفاده نمی باشد. اختراع دستگاه های لیزر موهای زاید با کمترین عارضه و بیشترین عملکرد، جایگزین مناسبی برای تمام روش های رفع موهای زائد شده است.

لیزر موهای زائد مطلب دکتر سبا

لیزر موهای زائد چیست؟

تنها راه حل دائمی برای رفع موهای زائد یا ناخواسته استفاده از لیزر های موهای زائد می باشد. لیزر با هدف قرار دادن ملانین موجود در مو باعث آسیب به ریشه یا فولیکول مو می شود. به همین علت در صورت طی نمودن دوره درمانی می توان از آن توقع رفع دائمی موهای زائد را داشت.

لیزر موهای زائد چگونه عمل میکند؟

لیزر موهای زائد به دستگاه‌هایی گفته می‌شود که با پرتاب اشعه باعث آسیب به فولیکول مو شده و در نتیجه آن رفع موهای ناخواسته اتفاق می‌افتد. انواع مختلفی از دستگاه های لیزر موهای زائد در حال حاضر در بازار موجود میباشد که برخی اثربخشی کمتر و برخی اثربخشی بیشتری دارند که در ادامه به تفصیل در خصوص آنها توضیح داده میشود.

قبل از لیزر موهای زائد به چه نکاتی باید فکر کنید

 1. قبل از انجام لیزر باید دستگاه مناسب نوع پوست و رنگدانه خود را انتخاب و از عملکرد و کارایی آن دستگاه هم مطمین شوید
 2. مطمئن شوید که مشاوره لیزر موهای زائد داشته اید
 3. از هر نوع برنزه کردن، از جمله تخت های آفتابگیر خودداری کنید
  از اپیلاسیون یا کندن نواحی خودداری کنید
 4. ناحیه درمان را تمیز کنید
 5. ناحیه درمان را لایه برداری کنید
 6. از کافئین اجتناب کنید
 7. از محرک های مراقبت از پوست خودداری کنید
 8. ناحیه مورد نظر را سفید نکنید
 9. 24 ساعت قبل از جلسه اصلاح کنید
 10. لباس های گشاد یا راحت بپوشید

رفع موهای زائد با لیزر چه مزایایی دارد؟

لیزر موهای زائد و فواید آن

 • جلوگیری از تغییر رنگ پوست
 • سهولت در رعایت بهداشت فردی
 • جلوگیری از احتمال رشد میکرو ارگانیسم های نامطلوب مانند قارچ ها و باکتری ها
 • ظاهر زیبا و آراسته

عوارض لیز موهای زائد چیست؟

افراد بسیاری هستند که علی رغم تمایل به بهره‌وری از دستگاه لیزر مو زائد به علت ترس از عوارض جانبی این دستگاه از مزیت آن بی‌بهرند.
تا انتهای این مقاله با ما همراهی کنید تا مطالب سودمند و مفیدی را درباره لیزر و عوارض آن در اختیار شما قرار دهیم.
بدون شک اطلاعات غیر واقعی و شایعات فراوانی در مورد عوارض لیزر مو زائد در فضای مجازی پراکنده شده است که در ادامه به تک تک آنها اشاره خواهد شد.

رفع موهای زائد با لیزر مناسب چه افرادی می باشد.

همه خانم ها و آقایان پس از سن بلوغ و رسیدن موها به مرحله ترمینال یا همان نهایی، در صورت سلامت پوست می توانند برای رفع دائمی موهای از لیزر مو زائد استفاده نمایند. با توجه به مکانیسم عملکردی دستگاه لیزر موی زائد، افراد سفید پوست که از نظر ترشح هورمون مردانه دچار اختلال نمی باشند و موهای ضخیمی دارند، ایده آل ترین افراد برای رفع موهای زاید با لیزر هستند. برعکس افرادی که اختلالات هورمونی دارند یا پوست های بسیار تیره با موهای نازک دارند، نیازمند تعداد جلسات بیشتری برای دریافت پاسخ مناسب با لیزر موهای زائد هستند.

لیزر موهای زائد مناسب چه افرادی است

لیزر موهای زائد برای چه کسانی ممنوع است

 • خانم های باردار
 • افرادی که بیماری مزمن پوستی یا عفونت‌های ویروسی فعال دارند.
 • افرادی که پوست های آفتاب سوخته و آسیب دیده دارند.

عکس قبل و بعد از لیزر مو زائد

عکس قبل و بعد از لیزر موی زائد چانه

عکس قبل و بعد از لیزر موی زائد پاها

عکس قبل و بعد از لیزر موی زائد زیر بغل

عکس قبل و بعد از لیزر موی زائد آقایان

انواع دستگاه های لیزر مو زائد

سه فرکانس یا طول موج که در حال حاضر متداول ترین و کم خطر ترین نوع لیزر در رفع موهای ناخواسته هستند، شامل طول موج الکس، دایود و ND-yag می باشند. بسته به ضخامت مو، رنگ پوست و نوع گروه پوستی از انواع مختلف این سه اشعه میتوان استفاده نمود.

1- اشعه ی لیزر الکس (Alexandrite Laser)

اشعه دستگاه های رفع موهای زائد الکس برای موهای ضخیم، تیره رنگ و پوست های سفید بیشترین اثربخشی را دارد. به همین علت پرکاربردترین نوع اشعه در نژاد آمریکایی می باشد.

2- اشعه ی لیزر دایود (Diode laser)

اشعه دستگاه های رفع موهای زائد دایود برای پوست های گندمی و موهای متوسط تا ضخیم مورد استفاده قرار می گیرد و همین دلیل از پرکاربردترین نوع اشعه در پوست افراد آسیایی به حساب می آید.

3- اشعه ی لیزر ND-yag

اشعه دستگاه های رفع موهای زائد ND-yag برای پوست های آفتاب گرفته و برنزه بهترین اشعه به حساب می آید به همین علت جزو پرکاربرد ترین اشعه در نژاد اروپایی به حساب می آید.

بهترین دستگاه لیزر موی زائد چه ویژگی هایی دارد؟

در کشور عزیزمان ایران به علت وجود نژادها و قومیت‌های مختلف، بهترین دستگاه لیزر موی زاید دستگاهی است که بتواند هر سه طول موج را به صورت همزمان در خود بگنجاند.
مرکز پوست و زیبایی دکترسبا نوروزی در فضای دلنشین و دوستانه میزبان شما مراجعه کنندگان عزیز میباشد. در این مجموعه مفتخر هستیم به اطلاع برسانیم دستگاه لیزر مو زائدی که در مرکز ما برای خدمات رسانی به شما مهیا گردیده است هر سه طول موج ذکر شده در بالا را شامل می‌شود و برای همه انواع گروه های پوستی و ضخامت های مو قابل استفاده میباشد.

رفع موی زائد در چند جلسه انجام می گیرد؟

با توجه به وجود موهای نهفته در بدن همه افراد معمولاً نیازمند آن هستیم، برای دریافت نتیجه مطلوب، جلسات لیزر موهای زائد را هر یک ماه یا یک ماه و نیم بسته به شرایط تکرار نماییم. معمولاً در نواحی که رشد موها تحت تاثیر هورمون ها نیستند مانند موی دست ها در خانم ها طی شش الی هشت جلسه به نتیجه مطلوب می رسیم. در صورتی که افرادی که موهای هورمونی فراوان دارند مانند آقایان و خانمهای دچار اختلالات هورمونی و همچنین موهای موجود در ناحیه تناسلی و زیر بغل نیاز به تعداد جلسات بیشتری دارد.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

 • موهای ناحیه تحت درمان را نچینید یا اپیلاسیون نکنید . این می تواند روند درمان را مختل کند و فولیکول مو را تحریک کند و منجر به رشد مجدد شود.
 • پس از درمان حداقل تا 48 ساعت از حمام های بسیار داغ، دوش گرفتن یا اتاق های بخار خودداری کنید.
 • در صورت بروز هرگونه رنگدانه یا تغییر رنگ، از کرم یا روغن ویتامین E استفاده کنید. این به تسکین پوست کمک می کند .
 • حداقل دو تا چهار هفته پس از درمان از نور مستقیم خورشید اجتناب کنید.
 • برای جلوگیری از هرگونه سوزش، تا زمانی که پوست زمان لازم برای بهبودی نداشته باشد، باید از سایر لوازم آرایشی اجتناب کرد.
 • برای جلوگیری از تحریک پوست ، حداقل تا سه روز پس از درمان از استفاده از مام و ضد تعریق ها خودداری کنید.
 • خارش یکی از عوارض نادر لیزر موهای زائد است. با این حال، اگر این اتفاق بیفتد، مهم است که ناحیه آسیب‌دیده را خراش ندهید، زیرا می‌تواند منجر به زخم شود.
 • اجتناب از ورزش های سنگین تا 48 ساعت پس از درمان، هرگونه تحریک را به حداقل می رساند.

باور های غلط در مورد انجام لیزر موی زائد

دستگاه لیزر مو زائد می‌تواند باعث انتقال عفونت خصوصاً عفونت‌های ناحیه تناسلی از فرد به فرد دیگر شود!

این باور غلط سال‌هاست که ذهن مراجعین را به خود درگیر نموده است. ترس از انتقال عفونت خصوصا عفونت‌های ناحیه تناسلی سبب شده بسیاری از افراد علی رغم رنج بردن از موهای زائد خود نتوانند از دستگاه لیزر استفاده کنند. برای پی بردن به این شایعه بهتر است ابتدا در خصوص مکانیزم اثر دستگاه لیزر موی زاید صحبت کنیم. دستگاه لیزر برای اینکه بتواند باعث حذف موها شود، مجهز به سری سرد کننده یا همان کولینگ Cooling می‌باشد. کولینگ به بخشی از دستگاه لیزر گفته می‌شود که دقیقاً روی پوست قرار می‌گیرد و بدن متقاضیان در حین انجام لیزر با آن مستقیماً در تماس است. جالب است بدانید در دستگاه های لیزر موی زاید استاندارد این قسمت تا دمای منفی ۱۶ درجه سرد می‌شود. مشخصا در این دما هیچ یک از ارگانیسم‌های زنده قادر به رشد و بقا نیستند. از طرف دیگر دستگاه لیزر موی زائد استاندارد توسط کاورهای یکبار مصرف پوشانیده می‌شود که قبل از انجام کار برای هر فردی تعویض می‌گردد.

لیزر موی زاید می تواند باعث نازایی می‌گردد!

در واقع لیزر موی زائد هیچ اثری بر روی باروری ندارد. تنها ناحیه‌ای که تحت تاثیر لیزر قرار می‌گیرد، ناحیه سطحی پوست و رنگدانه‌های موجود در ریشه مو هستند. اشعه صادر شده از دستگاه لیزر مو زائد نمی‌تواند از سطح پوست عبور کند بنابراین هیچ‌گونه اثر مثبت یا منفی بر لایه‌های عمقی و ارگان‌های داخلی بدن ندارد.

دستگاه لیزر تماسی ضعیف‌تر از دستگاه لیزر غیرتماسی است!

تمام کمپانی‌های مطرح دنیا، روش منحصر به خود را برای ساخت دستگاه‌های لیزر دارند. برخی از این کمپانی‌ها دستگاه‌ها را با سری تماسی و برخی دیگر با سریع غیر تماسی می‌سازند. ارجعیتی بر نوع غیرتماسی بر نوع تماسی وجود ندارد. اشعه صادر شده از دستگاه است که قدرت و توان دستگاه را مشخص می نمایید. پس بهتر است به جای حساسیت بر سری دستگاه به نوع اشعه صادره از آن دقت نماییم.

پوست های سبزه نمی‌توانند از لیزر موی زاید استفاده نمایند.

سال‌های قبل دستگاه‌های لیزر فقط توان صادر کردن یک نوع طول موج مشخص را داشتند. این طول موج که همه به اسم طول موج الکس آن را می‌شناسیم، تنها بر موهای ضخیم و تیره و پوست‌های سفید موثر بود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی انواع جدید لیزر اختراع و روانه بازار شده که می‌تواند با صادر کردن اشعه با طول موج‌های مختلف بر روی تمامی انواع موها اعم از موهای نازک و همچنین بر روی تمامی انواع پوست‌ها مانند پوست های گندمی و سبزه نیز موثر باشد.

لیزر مو زائد می‌تواند باعث کاهش عمر ژل و یا بوتاکس شود!

خوشبختانه به علت عمقی بودن محل تزریق ژل و همچنین سطحی بودن محل تاثیرگذاری دستگاه لیزر، دستگاه لیزر مو زائد هیچگونه تاثیری بر روی فیلر یا ژل تزریق شده ندارد. تنها لازم است بین تزریق ژل یا بوتاکس و انجام لیزر ١ الی ٢ هفته فاصله در نظر گرفته شود.

درد ناشی از لیزر برای برخی افراد غیر قابل تحمل است!

دستگاه‌های لیزر زائد جدید همگی مجهز به سری سرد کننده یا کولینگ هستند. این سری سرد کننده باعث می‌شود درد ناشی از تخلیه اشعه لیزر چیزی تا حدود صفر کاهش یابد.

بسیاری از افراد دچار حساسیت به دستگاه لیزر مو زائد هستند!

هیچ نمونه‌ای تاکنون در خصوص حساسیت پوستی بعد از انجام دستگاه لیزر گزارش نشده است. در واقع حذف موی زائد توسط لیزر هیچ جزء حساسیت زایی برای پوست بدن انسان ندارد.

در حاملگی می‌توان از دستگاه لیزر مو زائد استفاده نمود!

به علت عدم وجود اطلاعات کافی در خصوص تاثیر لیزر بر پوست خانم‌های باردار استفاده از لیزر مو زائد برای خانم‌های حامله مجاز نمی‌باشد.

هزینه لیزر موی زائد بسیار بالاست!

تعرفه لیزر مو زائد در سال ۱۴۰۲ مقدار ثابت و مشخص است هزینه انجام لیزر مو زائد بسته به محل و نوع دستگاه متفاوت می‌باشد و معمولا در جلسه مشاوره مقدار حدودی این هزینه تخمین زده می‌شود.

هرچه فاصله بین جلسات لیزر کمتر باشد اثربخشی آن بیشتر است!

انجام لیزر مو زائد بر اساس چرخه مو برای همه افراد عدد ثابتی است. بهترین فاصله بین جلسات لیزر چیزی حدود ۳۵ الی ۴۵ روز می‌باشد. انجام لیزر مو زائد در این بازه زمانی باعث افزایش اثربخشی لیزر می‌گردد.

سوختگی بعد از لیزر عارضه بسیار شایعی است!

سوختگی بعد از انجام لیزر مو زائد تنها عارضه انجام لیزر مو زائد می‌باشد. احتمال سوختگی بعد از انجام لیزر مو زائد چیزی کمتر از یک دهم درصد می‌باشد. احتمال سوختگی بعد از انجام لیزر مو زائد ارتباط مستقیمی با نوع دستگاه، مهارت اپراتور و سلامت پوست خود مراجعه کننده دارد. افرادی که پوست آفتاب سوخته‌ای دارند و یا به اصطلاح برنزه شدن در مقابل اشعه صادره از لیزر آسیب پذیرتر هستند. پس برای اجتناب از سوختگی پوست بعد از انجام لیزر بهتر است از دستگاه‌های استاندارد با اپراتورهای مجرب استفاده نموده و همچنین بین آفتاب گرفتن و انجام لیزر زائد یک ماه فاصله بیندازید.”

جدول قیمت و هزینه های لیزر موی زائد

قیمت لیزر موی بانوان 1402

ناحیه

قیمت (تومان)

تک ناحیه

100

ساعد

180

بیکینی کامل

200

زیر بغل

200

صورت

200

شکم

200

فول بادی کاربردی

790

توتال بادی

890

باسن

250

کل دست

300

ساق پا یا ران

350

کمر کامل

390

معرفی دستگاه لیزر موهای زائد مرکز زیبایی دکتر سبا نوروزی

دستگاه لیزر مو زائد که در مرکز پوست و زیبای دکتر سبا نوروزی آماده خدمات رسانی به مراجعین محترم می باشد، جدیدترین دستگاه لیزر موجود در مارکت زیبایی محسوب می گردد. این دستگاه مجهز به سیستم خنک کنندگی بسیار قوی است که می تواند درد، التهاب حین و بعد از انجام لیزر را به حداقل برساند. از دیگر مزیت این دستگاه می توان به پرتاب شات های نامحدود اشاره کرد. دستگاه لیزر موی زاید مرکز پوست و زیبایی دکتر سبا نوروزی تاییدیه وزارت بهداشت و درمان ایران را دارد و تقریبا برای همه گروه های پوستی و ضخامت‌های مو قابل استفاده میباشد. لازم به ذکر است که این دستگاه کاور یکبار مصرف داشته و در محیطی کاملا بهداشتی و توسط اپراتور حرفه‌ای و دوره دیده با رعایت نکات بهداشتی و درمانی آماده خدمات رسانی به شما می باشد. لطفا برای گرفتن وقت لیزر موی زاید کلیک کنید. دستگاه لیزر مرکز زیبایی دکتر سبا نوروزی یکی از پرتوان ترین و موثرترین دستگاه لیزر دنیاست که دارای تاییدیه های CE اروپا و FDA است. این دستگاه 4 طول موج دارد که برای انواع پوست ها با ضخامت موهای مختلف مناسب می باشد.

10% تخفیف لیزر موهای زائد با رزرو نوبت آنلاین

جهت رزرو نوبت لیزر موی زائد در کلینیک زیبایی دکتر سبا می‌توانید زمان مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
در نظر داشته باشید سرویس رزرو نوبت لیزر موی زائد صرفاً در روزهای فرد از ساعت 12:00 لغایت 18:00 است.

در حال بارگذاری ...

سوالات متداول لیز موهای زائد

برای پاسخ دهی مناسب لیزر موی زاید از آفتاب گرفتن یا سلاریوم رفتن طی دوره درمان خود با لیزر پرهیز نمایید. یک روز قبل از لیزر حتماً استحمام کرده و موهای زائد را توسط روش های بهداشتی شیو یا کوتاه کنید. پس از لیزر تا یک روز بعد از التهاب و تحریک پوست توسط مواد شیمیایی بپرهیزید.

خوشبختانه اشعه لیزر فقط توسط فولیکول مو جذب شده و توسط سایر قسمت‌های بدن قدرت جذب ندارد. سوختگی پوست توسط دستگاه لیزر را می توان تنها عارضه جدی توسط این دستگاه ها در نظر گرفت. برای اجتناب از این عارضه باید از تحریک پوست توسط آفتاب قبل و بعد از لیزر پرهیز نمایید و حتما در مراکز معتبر و تحت نظر پزشک و با دستگاه مناسب برای رفع موهای زائد خود اقدام نمایید

هزینه لیزر موهای زائد با توجه به ناحیه مورد نظر و نوع دستگاه در مراکز مختلف متفاوت باشد. در مرکز پوست و زیبایی دکتر سبانوروزی با استفاده از دستگاه لیزر با شاتهای نامحدود میتوان علاوه بر صرف هزینه مناسب، از بهترین نتیجه نیز برخوردار شد.

زمان انجام لیزر بستگی به وسعت ناحیه و تراکم موی افراد دارد. برای انجام نواحی کو وسعت مانند ساعد دست ها چیزی حدود 15 دقیقه ولی برای انجام لیزر کل نیاز به 30 الی 45 دقیقه زمان می باشد.

بهترین فاصله بین جلسات لیزر یک ماه الی یک و نیم ماه می باشد.

انجام لیزر موهای زاید روی زخم تازه و ملتهب ممنوع می باشد. روی نواحی دارای خالکوبی و یا همان تتو نیز انجام لیزر ممنوع می باشد. بهتر است اگر قصد انجام تتو دارید اول جلسات لیزر خود را تکمیل و بعد اقدام به انجام خالکوبی یا تتو نمایید.

اگر جلسات انجام لیزر موی زاید مرتب انجام نشود، اختلال هورمونی و یا بیماری زمینه ای داشته باشید و یا از دستگاه های مختلف با طول موج یا عملکرد متفاوتی استفاده نمایید، معمولا جوابدهی لیزر کمتر خواهد شد.

1 دیدگاه
هامون

آیا جلسات لیزر مهمه که مرتب باشه؟

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.